...
2026.01.15. 07:29

Koszos szélvédőn a vezetéstámogató rendszerek se látnak ki

Sokan nem is gondolnak bele, milyen kellemetlen és veszélyes közlekedési szituációkat teremthet egy koszos szélvédő. A „Látni és látszani” elv első felének tesz keresztbe. Az utóbbi tíz év autóinál a fedélzeti segédrendszerek jó működését is zavarja.

...
2026.01.14. 08:35

A hólánc használatról

A hóláncot (vagy a láncot kiváltó más segédeszközt) még az elakadás előtt, a havas-jeges területre érve érdemes feltenni. Elakadva már nagyon nehéz, vagy egyes esetekben lehetetlen a felszerelése.

...
2026.01.13. 06:05

Csak letisztított szélvédővel induljunk útnak!

Beköszöntött az az időszak, amikor a szabadban parkoló autók üvegfelületeire reggelre ráfagy a pára, vékony, jeges felületet képezve. Elindulás előtt ezt gondosan le kell takarítani!

...
2026.01.12. 07:10

Mit ne tegyünk csúszós úton?

Pár pontban összegyújtöttünk jótanácsokat, amelyek megtartásával minden sofőr jobban teljesíthet, amikor csúszik az út.

...
2026.01.08. 18:37

Két keréken télen? Jobb, ha kétszer is meggondoljuk

Amikor leesik az első hó, lefagy az út, vagy csak csendben lapul a jég az aszfalton, a közlekedés hirtelen mindenkinek nehezebb lesz.

...
2026.01.03. 13:14

Legyen tele az ablakmosótartály!

A ködös, nedves, havas hideg időben a szélvédő a felvert koszos vízpermettől gyorsan koszolódik, nagyban rontva a kilátást.

...
2026.01.02. 12:52

Mit ne tegyünk mínuszban?

Több olyan autós alapvetés létezik, amelyet betartva jobb eséllyel kerüli el a bajt az autózó a télen.

...
2025.12.22. 09:05

Puha gumikkal veszélyes az autózás!

Balesetveszélyes és a gumiabroncsot is rohamtempóban koptató, valamint más alkatrészeket, és így a pénztárcát is terhelő, ha túl puha, vagy ha túl kemény gumikkal jár az autós.

...
2025.12.20. 08:31

Mit lehet tenni a párásodás ellen?

A hideg időben jellegzetes autóvezetői élmény, hogy a kocsi ablakfelületei intenzíven párásodnak. A párától meg kell szabadulni.

...
2025.12.17. 06:15

Jár büntetés a télen nyári gumit használóknak?

Sokakban felmerül a kérdés, hogy büntethető-e az évszaknak nem megfelelő gumiabroncs használat, illetve az ilyen esetet miként ítéli meg a hatóság és a biztosítók egy esetleges baleset után?