Tanácsok
Hidegben is bringával
A városban is sok bringás kitart a közlekedési eszköze mellett a hideg időszakban. Nekik gyűjtöttünk hasznos tanácsokat.
Tönkremehet a gumiabroncs, ha rosszul tárolják!
Hiba azt gondolni, hogy a leszerelt autógumiknak nem lehet semmi baja. A helytelen tárolás többet öregíthet egy gumiabroncson, mint a folyamatos használat.
A köd
Sokan, sokszor elmondták már, hogy az autózás veszélyes üzem. Ez különösen igaz rossz látási viszonyok között, főképp, ha ezt a kiszámíthatatlan köd okozza.
Rosszul választott téligumival is lehet csúszkálni
A takarékoskodás is lehet hátrányos, például, ha a téligumibeszerzésnél azon spórol az autós, hogy csak a hajtott tengelyre vásárol évszakspecifikus abroncsot, vagy a kopott gumikat szintén csak az egyik tengelyen cseréli le.
Ha makacs a párásodás
Túl egy igazi hidegidős esősorozaton minden autó színt vallott a beázásról. Ugyanis az erős párásodás arra utal, hogy nem kívánt víz jut az utastérbe vagy a szellőzőrendszerbe.
Jégkaparás gyorsan, bármivel
Ne induljon el senki letisztítatlan üvegfelületekkel, mert nem látni vezetés közben nagyon balesetveszélyes. Ha nincs profi jégkaparó, egy pontgyűjtőkártya is megteszi.
Csereidő: mehetnek fel a téligumik
Már elég alacsony a napi középhőmérséklet a nyári abroncsok télire cseréléséhez. A naptár is időszerűséget jelez, bármikor hidegebbre fordulhat az időjárás.
Itt az ideje a téli felkészítésnek
Ha jön a fagy, akkora a legtöbb addig el nem végzett téli ápolással elkéstünk, aznap már nem segítenek. Viszont ha felkészültünk a télre, könnyebb lesz az indulás és az autózás is.
Ködben, esőben vezetni
Esős idő, reggeli hidegek, köd - csupa olyan körülmény, ami próbára teszi a sofőröket és a járművüket is. Felkészültséggel, figyelemmel kell közlekedni, és letenni a "szárazúti" rutint.
Melyik a jó világítás a ködben?
A „Látni és látszani” elvnek megfelelni ködös időben rendkívül fontos. Azonban nem mindegy a megoldás mikéntje.
