Spanyolországban a biztonsági öv használatának, illetve annak elmulasztásának rögzítésére alkalmas kamerahálózat kiépítését kezdték meg. A tervek szerint a mediterrán ország 18 tartományában, összesen 227 helyszínen kerül sor ilyen berendezés telepítésére, első sorban a nagy forgalmú utak és balesetveszélyes helyek mentén.
A kamerahálózat kiépítésének oka, hogy Spanyolországban a Közúti Főigazgatóság (DGT) adatai szerint a biztonsági öv használatának elmulasztása jelenti a közúti halálozások második legfőbb okát, az első helyen álló gyorshajtást követően, de megelőzve az ittas állapotban okozott közúti haláleseteket. Az első ilyen forgalomfelügyeleti berendezést az elmúlt hónapban adták át a déli Malaga tartományban, ahol még további 17 hasonló berendezés telepítésére kerül sor.

A közeljövőben biztonsági öv kamerákkal lakott területen belüli és kívüli útszakaszokon egyaránt találkozhatnak mindazok, akik Spanyolország útjain közlekednek. Lakott területen belül az iskolák környezetében is elhelyeznek ilyen készülékeket, mert azokkal a gyermekek gépjárműben való elhelyezését, és védettségét figyelhetik meg. A kamerák éles működésének megkezdését követően az első két hónapban az övhasználat szabályai ellen vétők mindössze írásos figyelmeztetést kapnak, majd a türelmi idő leteltét követően a spanyol hatóságok a hatályos szabályoknak megfelelő szankciót szabják ki
A passzív biztonsági eszközök használati arányának növelését célzó közlekedésbiztonsági kampányt a Guarda Civil végzi abban a reményben, hogy a kamerarendszer kiépítésével, és szükséges esetben a szabályok ellen vétők felelősségre vonásával hozzájárulhatnak a közúti balesetben meghalt, illetve súlyosan sérült személyek számának csökkentéséhez – ami egyébként a hatályos spanyol közúti közlekedésbiztonsági program fő célkitűzését képezi. A kamerarendszer működtetése mellett a Guarda Civil fokozott közúti ellenőrzéseket is tervez végrehajtani, növelve a kampány eredményességét.
Egy éjszakára megnyílnak a Teve utcai Rendőrpalota kapui
A Múzeumok éjszakáján megnyílnak Budapesten a Teve utcai Rendőrségi Igazgatási Központ kapui: a Rendőrpalotában a mindennapokban a civilek számára hozzáférhetetlen helyekre is eljuthatnak a látogatók.
Egy éjszakára megnyílnak a Teve utcai Rendőrpalota kapui
A Múzeumok éjszakáján megnyílnak Budapesten a Teve utcai Rendőrségi Igazgatási Központ kapui: a Rendőrpalotában a mindennapokban a civilek számára hozzáférhetetlen helyekre is eljuthatnak a látogatók.
SULI OFF, BIZTONSÁG ON!
Véget ért a tanév, de a közlekedési szabályok nem mentek szabadságra!
SULI OFF, BIZTONSÁG ON!
Véget ért a tanév, de a közlekedési szabályok nem mentek szabadságra!
Amikor az indulat átveszi az irányítást
Folytatódik az ORFK–OBB közúti agresszió elleni kampánya.
Amikor az indulat átveszi az irányítást
Folytatódik az ORFK–OBB közúti agresszió elleni kampánya.
Gyorsuló tempó
Az újautó-forgalomba helyezések száma mintegy 10 százalékkal emelkedett az első négy hónapban.
Gyorsuló tempó
Az újautó-forgalomba helyezések száma mintegy 10 százalékkal emelkedett az első négy hónapban.
Ez nem állítja meg az öregedést
Egyre fiatalabb és drágább autók kerülnek a piacra.
Ez nem állítja meg az öregedést
Egyre fiatalabb és drágább autók kerülnek a piacra.
Már cserélhetők a régiek
Átlépte a négyezret az engedélyköteles elektromos töltőberendezések száma Magyarországon.
Már cserélhetők a régiek
Átlépte a négyezret az engedélyköteles elektromos töltőberendezések száma Magyarországon.
Ne aludjon a kamionsofőr!
A Scania kifejlesztette a járművezető figyelmének elterelődésére figyelmeztető újgenerációs rendszerét.
Ne aludjon a kamionsofőr!
A Scania kifejlesztette a járművezető figyelmének elterelődésére figyelmeztető újgenerációs rendszerét.
Veteránok az utakon
Május elsejével indul a nosztalgiajáratok szezonja Budapesten.
Veteránok az utakon
Május elsejével indul a nosztalgiajáratok szezonja Budapesten.
