2023.10.30, 21:23
Versengtek a polgárőrök

Október 28-án, szombaton rendezték meg a XVIII. Országos Polgárőr Közlekedésbiztonsági Versenyt.

Az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság együttműködve az Országos Polgárőr Szövetséggel (OPSZ), annak Közlekedésbiztonsági és Balesetmegelőzési Tagozatával rendezte meg a polgárőrök számára kiírt közlekedésbiztonsági versenyt, sorban a tizennyolcadikat. Az OPSZ területi szervezetei 2-2 főt küldhettek a versenyre. A versenyt október 28-án, 09.30-16.00 óra között a Continental Safety-Hungary Vezetéstechnikai Centrumban (1108 Budapest, Kozma u. 3/A) rendezték meg. A versenyzők számára a részvétel feltétele érvényes vezetői engedély megléte volt. A regisztráció során a résztvevők rajtszámot húztak, majd ezután került sor az elméleti, valamint a gyakorlati megmérettetésre.

2310 Opsz2 Resize

Az elmélet során két tesztet kellett kitölteni (KRESZ és Polgárőr szakmai ismeretek). A gyakorlati megmérettetés során, a versenyzők – egy autós ügyességi pályán – vezetéstechnikai tudásukról adtak számot. Az elméleti és gyakorlati versenyszám összesített pontszáma döntötte el a helyezési sorrendet.

A KRESZ tesztet a legtöbb pontot elért versenyző nyerte, a kitöltés gyorsasága csak pontegyenlőség esetén döntött volna a helyezési sorrenden. A szakmai elméleti tesztet is a legtöbb pontot elért versenyző nyerte. Az autós vezetéstechnikai ügyességi feladatot a versenyzők pályabejárással kezdték, majd a szervezők által biztosított manuális váltós Suzuki Swift 1.2-es autóval oldhatták meg a feladatokat. A pontozást és az időmérést a Safety-Hungary szakemberei végezték. A versenyszámot a legjobb időeredményt elérő versenyző nyerte, az esetleges hibákért időbüntetés járt.

2310 Opsz3 Resize

És volt még egy extra megmérettetési lehetőség, mégpedig a gokartozás. Ez már leginkább a vezetés és versenyzés élményéről szólt, de mivel mérték a köridőket, így verseny lett belőle. Ne csodálkozzunk, ha ekkép a gokartozásban is bajnokot avattak.

A KRESZ tesztet a legjobb eredménnyel Csongrád vármegyéből Saja Lőrinc István töltötte ki.

A polgárőr szakmai tesztben a legjobbnak Baranya vármegyéből Kovács Ferenc bizonyult.

Az autós gyakorlati feladatokon Zala vármegyéből Kispál József szerepelt a legeredményesebben.

A gokartozás bajnoka pedig Heves vármegyéből, Tatai Tamás lett.

Az versenyben összesített eredmények alapján is eredményt hirdettek, ezek alapján egyéniben: