2012.10.16, 20:49
Megvan a nyertes!

A Közlekedik a család vetélkedőt Kiss Sándor és családja nyerte Jász-Nagykun-Szolnok megyéből. Nem volt könnyű a dolguk, erős mezőny, nehéz feladatok várták a csapatokat.

Nagy sikerrel zajlott le az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság által szervezett „Közlekedik a család” közlekedésbiztonsági vetélkedő országos döntője szombaton, a Driving Camp Hungary (Zsámbék) területén.

Amint előzőleg arról már beszámoltunk, a megyei elődöntőket követően 2012. október 13-án került sor az országos döntőre, mely során a megyei (fővárosi) győztes családoknak elméleti, és gyakorlati versenyszámokban kellett bizonyítaniuk. Egy család (a 21-ből) internetes regisztráció során nyert lehetőséget a döntőn való részvételre.

A családok – a kiírásnak megfelelően – minden esetben két felnőttből és két gyermekből álltak, s a két szülő egyikének „B” kategóriára érvényesített vezetői engedéllyel kellett rendelkeznie.

Az elméleti versenyen a családok két teszt lapot töltöttek ki, ezáltal adtak számot a közúti közlekedéssel kapcsolatos elméleti tudásukról, míg a gyakorlati versenyszámok hét elkülönített állomásokon zajlottak.

A „Közlekedik a család” országos közlekedésbiztonsági vetélkedőn az első hat helyezést díjazták. A döntőt Kiss Sándor és családja nyerte Jász-Nagykun-Szolnok megyéből. Második helyezést ért el Michl Róbert és családja (Győr-Sopron-Moson megye), míg a harmadik helyen a Békés megyei Huszár Mihály családi négyese végzett.

Negyedik lett Zsebők Ferenc és családja (Somogy megye), az ötödik helyezést Offner Tamás családja (Zala megye), míg a hatodik helyezést Csábi Csaba családja (Nógrád megye) szerezte meg. Érdemes megjegyezni, hogy az Offner család úgy szerezte meg a nagyszerű ötödik helyezést, hogy előzőleg nem a megyei döntőt nyerte meg, hanem internetes regisztráció során került be a döntőbe.

A nyertes családok üvegből készült, a helyezést is tartalmazó gravírozott dísztárgyat kapták nyereményként. Emellett a „Közlekedik a család” országos döntő fődíját a Cartour Utazási Iroda állta (4 fő részére szóló ausztriai nyaralás félpanziós ellátással), míg a második és harmadik helyezett család egyhetes üdülést tölthet el a Thermal Hotel Harkányban, ill. a Zamárdiban található Hotel Wellamarine-ben. A 4.-6. helyezett családok pedig az Anna Hotel Mátrafüredben, a Balatonkenesei Yacht Clubban, illetve a székesfehérvári Hotel Magyar Királyban tölthetnek el egy hétvégét.

A fentieken felül az első három helyezett részvételi lehetőséget nyert a Driving Camp Hungary egy napos vezetéstechnikai képzésére, továbbá valamennyi család egy 30.000 Ft-os üzemanyag utalványt kapott.

A döntő során a családoknak IQ tesztet is kellett kitölteni, ennek eredményét azonban külön díjazták. A legjobb teszteredményt a Bács-Kiskun megyei Farkas család érte el, így ők egy 30 000.-Ft értékű Agip utalvánnyal gyarapodva térhettek haza.

A verseny sikere nyomán joggal vetődött fel az igény a folytatásra, így várható, hogy a „Közlekedik a család” 2013-ban is folytatódik.

A verseny képei itt megtekinthetők

Hétvégi fővárosi forgalomkorlátozások

Szombaton délután forgalomkorlátozás lesz Budapesten kerékpáros felvonulás miatt.

...
2024.04.19. 16:00

Javult Debrecen környékének a közlekedése

Átadták a 33. számú főút 2x2 sávra bővített újabb szakaszát.

...
2024.04.19. 09:47

Kötelező biztosítás robogókra

FBAMSZ: a segédmotoros kerékpárra is kell kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kötni.

...
2024.04.19. 07:37

Bővítik a töltő-hálózatot

Elektromos töltők telepítéséhez újabb támogatást kapott az MVM Mobiliti.

...
2024.04.18. 08:14

Melyik a legjobb?

Itthon ismét keresik az év körforgalmát – vajon egy angol körforgalom nyerhetne?