2012. május 19., szombat | Frissítve: 2012. 05. 07.
Regisztráció

Regisztráció | Elfeljtet jelszó
A legfontosabb változások
  • Autósoknak
  • Motorosoknak
  • Teherautósoknak
  • Kerékpárosoknak


Közlekedik a család


Ügyes vontatás
Ügyes vontatás
2012-01-02 11:06:30
Feltöltötte:
My Car
My Car
2011-02-02 09:19:16
Feltöltötte: zsolti76



2009. május 1-jétől változtak a gyorshajtás büntetési tételei. Az alábbi űrlap kitöltésével kiszámolhatja a büntetés mértékét.

Ön hibásan töltötte ki az űrlapot. Kérjük, hogy valós értékeket adjon meg!

Konkrétan, melyik paragrafus írja elő, hogy a gyalogos-átkelőhelyen tolni kell a kerékpárt?
Ezzel egyetértek amugy én is! A régi ugy becézett papir alaku belföldi és nemzetközi TIR...
Nem! Segédmotorkerékpáron az az Mopeden nem lehet személyt szállítani! Csak nagyobb...
Tömör film, szakmai szempontból nem rossz. Mi volt alatta a zene? :D
Klassz volt a film sok érdekes dolog volt benne amiről eddig nem tudtam !!!


Csatlakozz facebook oldalunkhoz,
hogy a legyorsabban értesülhess
minden akcióról és újdonságról

Közlekedésbiztonság - 2011. szeptember

2011-10-07 08:08:04

2011. január 01. és szeptember 30. között több, mint 3 %-kal csökkent a személysérüléses közúti balesetek száma, s mintegy 20 %-kal kevesebben haltak meg közútjainkon, mint a elmúlt év hasonló időszakában.

A rendőrség által gyűjtött előzetes - azaz a balesetet követő 24 órás helyzetnek megfelelő - adatok alapján 2011. január 01. és szeptember 30. között összesen 11 818 személysérüléses közúti baleset történt, 3,38 %-kal kevesebb, mint 2010. azonos időszakában (akkor 12 231 balesetet regisztráltak).

A kedvező tendencia a halálos, a súlyos, és a könnyű sérüléses balesetek vonatkozásában egyaránt kimutatható. A csökkenés mértéke a halálos kimenetelű baleseteknél 18,67 % (482-ről 392-re), a súlyos sérülésesnél 7,64 % (3 729-ről 3 444-re), míg a könnyű sérüléses közúti balesetek vonatkozásában 0,47 % (8 020-ról 7 982-re).

A közúti közlekedésbiztonság terén egyértelműen a balesetben meghalt személyek számának alakulása számít a legfontosabb tényezőnek, a közösségi és a nemzeti közlekedéspolitikai koncepciókban kivétel nélkül ez az első helyen kiemelt értékelési mutató. Kedvező hír, hogy idén szeptember végéig a közúti balesetben meghalt személyek száma a tavalyi 546 főről 434 főre csökkent, mely mértéke ezáltal 20,51 %.

Az ittasan okozott személyi sérüléssel járó közúti balesetek számában is kedvező változás tapasztalható, hiszen a tavalyi 1 429-el szemben idén szeptember 1 140 ittas baleset történt (a csökkenés mértéke 20,22 %). Ennek megfelelően az ittasan okozott baleseteknek az összes személysérüléses közúti baleseten belüli aránya 11,68 %-ról 9,65 %-ra esett vissza.

A közúti balesetek legfőbb okai az elmúlt hónapokban nem változtak. A személyi sérüléssel járó balesetek 26 %-ának a hátterében a gyorshajtás áll (3 049 baleset), az elsőbbségi jog megsértése miatt 2 777 baleset (részaránya 24 %), a kanyarodási szabályok megszegése miatt pedig 1 909 baleset (részaránya 16 %) történt.

A közúti balesetek túlnyomó részét, mintegy 59 %.-át a személygépkocsi vezetők okozták, bár megjegyzendő, hogy a közúti forgalmon belüli aránya ennek a közlekedői csoportnak a legmagasabb. A tehergépkocsi vezetők a balesetek 9 %-ának, az autóbusz vezetők pedig az összes baleset 1 %-ának az okozásáért felelősek. A kerékpárosoknak a balesetet okozók körében betöltött aránya az első kilenc hónapban 12 %-os (1 370 balesetet okoztak kerékpárral), ami sajnos kimagasló érték. A „motoros” kétkerekűek vezetői - a segédmotor kerékpárosok és a motorkerékpárosok - összesen 1 371 balesetet okoztak, gyakorlatilag ugyanannyit, mint a kerékpárosok.


2011 szeptemberi baleseti statisztika pdf-ben



A 2011. I-IX. havi adatok időarányos összehasonlítása a közlekedéspolitikai célkitűzésekkel

« vissza